ss501 4 ever
 
موضوعات
لینک دوستان
نویسندگان
دیگر موارد♥Girls<br><script type=

 
نخستین جشنواره فیلم کره 6 دی‌ماه آغاز می‌شود...

سلام بچه های گل....!!!!

خبری دارم که باید اطلاع رسانیش کنم....اونایی که میتونن و دوست دارن میتونن تو این جشنواره شرکت کنن...اینا واسه بیشتر شدن رابط ایران و کره خیلی مهمه...به نظر من این حمایت ها میتونه راه رو برای ماها که طرفدارای کی پاپ هستیم هموار تر کنه...!!! کم کم باید شروع کنیم...من خودم نمیتونم تو این جشنواره شرکت کنم..ولی کسایی که میتونن برن و اطلاعات رو به گوش ما برسونن...!!!

متن خبر زیاده...بچه هایی که میتونن شرکت کنن حتما به ادامه مطلب برن....!!! میخوایم خودمونو به آرزوهامون نزدیک کنیم...باید واسه رسیدن به آرزوهامون تلاش کنیم...کم نذارین...دوست دارم طرفدارای کی پاپ سنگ تموم بذارن...همتون میدونین....جونگ مین گفته به خاطر طرفدارای ایرانی حتما به ایران میاد....هیونگ هم کریسمس رو بهمون تبریک گفت...اونم به زبون خودمون...اینا همش نشونه اس....!!!


نخستین جشنواره‌ی فیلم کره جنوبی 5 تا 7 دی‌ جاری در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود و در آن آثاری از هنرمندان کره‌ای با زیرنویس فارسی برای عموم علاقه‌مندان به نمایش درخواهد آمد.

به گزارش روابط عمومی این جشنواره، پونه ندائی- دبیر جشنواره‌ فیلم «کُره» در ایران-  که در جریان برگزاری این جشنواره به‌عنوان سفیر حسن نیت کره در ایران معرفی شده است، در سخنانی با ابراز خرسندی از این که فرصتی برای تقویت ارتباط فرهنگی بیشتر بین ایران و کره فراهم شده است، ادامه داد: «سال‌هااست سعی کرده‌ام فرهنگ کره را در ایران بشناسانم و از این پس هم که به عنوان سفیرحسن نیت کُره در ایران مشغول شده‌ام، سعی می‌کنم فرهنگ ایران را در کره معرفی کنم.»
 
او با اشاره به روند برگزاری جشنواره‌ فیلم «کُره» خاطرنشان کرد: «این جشنواره در راستای فعالیت‌های فرهنگی کره در ایران برگزار می‌شود و قرار است در سال‌های بعد نیز ادامه پیدا کند. با توجه به این که اولین دوره‌ برگزاری است و وقت بسیار محدودی برای برپایی آن داشتیم، چهار فیلم را در نظر گرفتیم که طی سه روز در خانه‌ هنرمندان به نمایش درمی‌آیند.»

ندائی اظهار امیدواری کرد، با برپایی این جشنواره، فصل جدیدی از معرفی سینمای کره در ایران فراهم شود.
او با اشاره به مطرح بودن فیلم‌های ایرانی در کره خاطرنشان کرد: «در جشنواره فیلم «پوسان» که در شهر «بوسان» کره جنوبی برگزار می‌شود،‌ فیلم‌های ایرانی جایگاه خاصی دارند و آثار عباس کیارستمی و مجید مجیدی در این کشور علاقه‌مندان زیادی دارند.»
ندائی با بیان اینکه مردم کره به هنر ایران عشق می‌ورزند افزود: «سال گذشته نمایشگاه هنر پارسی در کره برگزار شد و یک میلیون کره‌ای جذب آن شدند.»
دبیر این جشنواره درادامه درباره معیار انتخاب فیلم‌ها اظهار کرد: «آثار با مشاورت و نظر کارشناسان کُره انتخاب شده و مبنا تناسب بیشتر با فرهنگ ایرانی بوده است، ضمن اینکه تنوع گونه‌های مختلف نیز در نظر گرفته شده است.»
 
سفیر حسن نیت کره در ایران، رشد سینمای کره در سال‌های اخیر را چشمگیر دانست وگفت: «بسیاری از کشورها، کُره را از طریق فیلم و سریال‌هایش می‌شناسند و موج کره‌ای در دنیا فراگیر شده است که در کشورمان هم سریال‌های این کشور طرفداران زیادی دارد،ضمن اینکه در بسیاری از جاهای دیگر هم با کُره از طریق کتاب آشنا هستند.»
 
او افزود: «شباهت‌های فرهنگی بین ایران و کره،‌ احترام به بزرگتر‌ و نقش بزرگ خانواده باعث نزدیکی و علاقه‌مندی ایرانی‌ها به آثار کره‌ای شده است.»

ندائی که مدیریت و سردبیری نشریه «شوکران» را عهده‌دار است، از انتشار شماره اول فصلنامه بین‌المللی «ابریشم آبی» همزمان با این جشنواره خبر داد و گفت: «این نشریه به روابط فرهنگی متقابل ایران و کره می‌پردازد که به صورت فارسی و انگلیسی منتشر می‌شود.»
 
جونگ سیک کیم - دبیر اول سفارت کره و رایزن فرهنگی این کشوردر تهران - هم درسخنانی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اعطای مجوز برگزاری این جشنواره، مدیرعامل خانه هنرمندان برای اختصاص سالن این مجموعه و پونه ندایی سفیر حسن نیت کره در ایران تشکر کرد.
 
او همچنین خاطرنشان کرد: «امسال پنجاهمین سالگرد دوستی ایران و کره است و برنامه‌هایی در این خصوص برگزار شده و می‌شود که این جشنواره یکی از این برنامه‌هاست.»
 
دبیر اول سفارت کره در ایران در ادامه برپایی نمایشگاه میراث مکتوب جهانی کره و همچنین سفر استادان ایرانی را از دیگر برنامه‌ها برشمرد و ادامه داد: «حماسه کوش‌نامه موضوع دیگری است که با حضور 15 نفر از مستندسازان برجسته کره‌ای در ایران پیگیری شدو ضمن پخش گزارشی برای تلویزیون‌، سه نمایش و همایش در این خصوص برگزارخواهد شد.»
سیک کیم، ایران را کشور هنر و فیلم دانست‌ و گفت: «فیلمسازی در ایران بسیار رونق دارد و کره‌ای‌های زیادی به سینمای ایران علاقه دارند. فیلم‌های ایرانی در کشور من شناخته شده است و علاقه‌مندان زیادی را جذب کرده است و حالا ما در صدد هستیم فیلم‌های کره‌ای را به شما نشان دهیم.»
 
او در پاسخ به سوالی درباره برنامه‌های فرهنگی سفارت جهت معرفی سینمای کره اظهارکرد: «شناخت عمیق دو کشور نسبت به هم اهمیت زیادی دارد و ما ضمن اینکه به فکر حال هستیم، آینده‌ای که دو کشور می‌توانند بسازند را مدنظر داریم.»
 
کیم درباره تداوم این جشنواره نیز گفت: «اگر استقبال خوبی از دوره اول آن شود،قطعا سال دیگر هم برگزار خواهد شد.»
 
علیرضا بهرامی- مدیر اطلاع رسانی جشنواره‌ی فیلم کره – نیز در سخنانی با اشاره به سفر اخیرش به کره‌ جنوبی اظهار کرد: «سینما در فرهنگ کره تثبیت شده است و ارتباط تنگاتنگی با رشد و توسعه این کشور داشته است. من در این سفر به جزیره‌ای دور افتاده رفتم و دیدم به دلیل اینکه، سریالی از این جزیره به عنوان لوکیشن استفاده کرده منجر به احیای آن و تبدیل شدنش به یک مرکز گردشگری شده است.»
 
او افزود: «با توجه به پیشرفت صنعت دیجیتال در این کشور و فناوری‌هایی که در این حوزه داشته است، قطعا کره نقش زیادی را در سال‌های آتی در سینمای دنیا خواهد داشت.»
 
بهرامی با اشاره به ارتباط دو کشور ایران و کره خاطرنشان کرد: «تهران و سئولسال‌ها پیش عقد خواهرخواندگی با هم بستند و یکی از پراهمیت‌ترین خیابان‌های کره«تهران» نام دارد. ضمن آن‌که ارتباط تجاری ایران و کره خیلی کم از ارتباط تجاری بین ایران و چین نیست.»
 
اولین جشنواره فیلم کره با نمایش فیلم‌های «سگ‌هایی که پارس می‌کنند، هرگز گاز نمی‌گیرند»، «رویای پابرهنه»، «هزاران لک لک» و «آفتاب پنهان» درخانه هنرمندان از 5 تا 7 دی ماه برگزار می‌شود و ورود برای عموم آزاد خواهدبود

.
سه شنبه 5 دی از ساعت 16 فیلم «سگ‌هایی که پارس می‌کنند هرگز گاز نمی‌گیرند» اثر "یونگ جون هو" به مدت 120 دقیقه و همچنین از ساعت 18 فیلم «رویای پابرهنه» اثر "کیم ته کیون" در به مدت 121 دقیقه برای علاقه‌مندان به‌نمایش درخواهد آمد.
 
در روز چهارشنبه 6 دی نیز فیلم «هزاران لک‌لک» اثر "ایم کوان تک" در ژانر درام با مدت زمان 106 دقیقه و روز پنجشنبه 7 دی نیز از ساعت 16 فیلم «آفتاب پنهان» اثر "لی چانگ دونگ" در ژانر ملودرام با مدت زمان 141 دقیقه نمایش داده خواهد شد.
 
زیرنویس تمامی فیلم‌ها زیر نظر «بهمن کیارستمی» انجام شده است.
محل نمایش تمامی فیلم‌ها نیز «تالار ناصری» خانه هنرمندان ایران اعلام شده است.
57244

 منبع خبر::: http://www.khabaronline.ir/detail/265718/culture/cinema

اینم یه وبسایت دیگه که خبرو اینجوری گذاشته ^^

-------------


نخستین جشنواره فیلم کره در ایران روز چهاشنبه 6 دی ماه در خانه هنرمندان افتتاح می‌شود و طی سه روز آثار سینمایی این کشور به نمایش درمی‌آید.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست مطبوعاتی نخستین جشنواره فیلم کره صبح امروز یکشنبه 3 دی‌ماه با حضور جونگ سیک کیم دبیر اول سفارت کره جنوبی در ایران، پونه ندایی دبیر جشنواره و سفیر حسن نیت کره در ایران، علیرضا بهرامی مسئول اطلاع‌رسانی و جمعی از خبرنگاران در خانه هنرمندان برگزار شد.

در ابتدای این نشست کیم دبیر اول سفارت کره جنوبی در ایران از همکاری وزارت ارشاد و خانه هنرمندان برای برگزاری این جشنواره تشکر کرد و افزود: برگزاری این جشنواره به دلیل مهمان‌نوازی گرم و علاقه ایرانیان بوده است. امسال پنجمین سالگرد دوستی ایران و کره است. در همین راستا ما تاکنون همایش‌های مختلفی را برگزار کردیم که از میان آنها می‌توان به برپایی نمایشگاه میراث کره، سفر اساتید کره به ایران و حماسه کوش‌نامه که تا قبل از نوروز امسال در خدمت ایرانیان قرار می‌گیرد، اشاره کرد.
وی ادامه داد: ایران کشور هنر و شعر است سرزمینی که فیلمسازی در آن رونق زیادی دارد . کره‌ای‌ها به شعر و فیلم‌های ایرانی علاقه زیادی دارند. آثار سینمای ایران در تمام دنیا شناخته شده است این بار ما درصدد هستیم فیلم‌های کره‌ای را در ایران نمایش دهیم و منتظر واکنش مخاطبان ایرانی هستیم.
 
این رایزن فرهنگی پس از معرفی پونه ندایی به عنوان سفیر حسن نیت کره در ایران گفت: وی تاکنون 10 کتاب به زبان فارسی در مورد کره به چاپ رسانده و همچنین مدیر و سردبیر مجله شوکران است. 
 
در ادامه ندایی عنوان کرد: خوشحالم از اینکه از این فرصت می‌توانیم برای بهبود روابط ایران و کره استفاده کنیم تا پلی برای ارتباط فرهنگی بیشتر باشد. تاکنون سعی کرده‌ام فرهنگ کره را به ایران بیشتر معرفی کنم. از این به بعد تلاش من بر این است که کره‌ای‌ها فرهنگ ایرانی را بیشتر بشناسند.
 
وی افزود: تاکنون کره در ایران  فعالیت‌هایی همچون برگزاری جشنواره غذا در ایران انجام داده است. اما این نخستین جشنواره فیلم کره در ایران است که امیدوارم سالهای دیگر نیز ادامه یابد. با اینکه ما فرصت محدودی داشتیم اما توانستیم در سه روز در خانه هنرمندان آثار سینمای کره را به نمایش بگذاریم.
 
ندایی با اشاره به انتخاب آثار کره برای نمایش در ایران گفت: ما تلاش کردیم فیلم‌هایی را انتخاب کنیم که تناسب فرهنگی بیشتری با ایران دارند. این جشنواره فصل تازه‌ای از سینمای کره در ایران را به تصویر می‌کشد. مردمان کره عباس کیارستمی و مجید مجیدی را می‌شناسند و آثار آنها را دیده‌اند و همیشه به هنر ایران بسیار عشق می ورزند البته گاهی اشتباه‌هایی در شناخت ایران رخ می دهد که خوشبختانه در حال تصحیح شدن است.
وی درباره افتتاح این جشنواره گفت: مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره فیلم کره ششم دی ماه در خانه هنرمندان برگزار می شود که در این مراسم فقط افرادی حضور می یابند که دعوت شده اند اما برای روزهای بعدی ورود برای عموم آزاد است. در این جشنواره فیلم‌های "سگ‌‌هایی که پارس می‌کنند هرگز گاز نمی گیرند، رویای پابرهنه، هزاران لک لک و آفتاب پنهان" به نمایش درمی‌آیند.
 
ندایی تاکید کرد: همزمان با جشنواره، شماره اول نشریه ابریشم آبی به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر خواهد شد. این نشریه فصلنامه شناخت ایران و کره است که به صورت بین المللی به چاپ می رسد.
 
در ادامه کیم در ارتباط با رویکرد کره‌ای ها از برگزاری این جشنواره گفت: ما در فکر آینده نسل‌ها هستیم که باید نسبت به کشورها هم شناخت عمیق‌تری پیدا کنند زیرا می‌دانیم که این موضوع در زندگی آینده آنها تاثیر می‌گذارد.
 
ندایی درباره ملاک انتخاب این چند فیلم افزود: همان طور که می دانیم محدودیت هایی وجود دارد همچنین بحث کپی رایت در کشور کره بسیار اهمیت دارد و هزینه زیادی در بر می گیرد. با توجه به امکانات نظر کارشناسان و تاکید بر روی معیارهای فرهنگی ایران این آثار انتخاب شده است. امیدوارم شما اولین دوره را به همین شکل بپذیرید.
 
علیرضا بهرامی مسئول اطلاع رسانی جشنواره در ادامه توضیح داد: فیلم هایی که در این چند روز به نمایش درمی‌آیند متعلق به سینمای کره هستند و از نظر محتوا، اجرا و تولید کاملا در کشور کره ساخته شده‌اند.
 
ندایی درباره صنعت سینما در کره گفت: کره‌ای ها با صنعت دیجیتال زندگی می کنند و در این باره امکانات خیلی زیادی دارند. در این کشور سینماهای مختلف با انواع گونه های مختلف سینمایی فیلم ها را به نمایش می گذارند. امکان دیجیتال برای این تنوع به آنها بیشتر کمک می کند. تاکنون نیز فیلم هایی که فرهنگ ناب ایرانی در آنها به خوبی به تصویر کشیده شده مورد استقبال کره‌ای ها بوده است. باید به این موضوع توجه کنیم که حمایت از صنعت سینما در کره خیلی زیاد است و البته این صنعت مخاطبان زیادی هم بین مردم دارد.
 
در پایان کیم تاکید کرد: اگر خبرنگاران و رسانه‌ها به ما کمک کنند و ما استقبال خوبی از این نمایش‌ها ببینیم قطعا این جشنواره را ادامه می دهیم. در راستای ارتباط فرهنگی ما با ایران 15  مستندساز کره ای در ارتباط با حماسه کوش‌نامه به ایران آمده‌اند و به زودی در این‌باره اطلاع رسانی می‌شود.

منبع خبر: http://www.mehrnews.com/Fa/NewsDetail.aspx?NewsID=1773335
 

برچسب‌ها: korea, more, news
نویسنده : hjkhy(masoume)
تاریخ : دوشنبه ٤ دی ۱۳٩۱
نظرات
 
درباره ما
the future belongs to those who believe in the beauty of their dream ************************************ آینده از آن کسانی است که به زیبایی رویاهایشان اعتقاد دارند. سلام اسم من معصومه است تو این وبلاگ مطالبی از دابل اس میزارم سعی میکنم مطالب جدیدو حتما بزارم امیدوارم اوقات خوشی را در این وبلاگ بگذرونین. با تشکر hello my name is masoume.I upload about ss501 in this weblog. I try that take new upload. be happy in this web. thanks....^^

hjkhy(masoume)
صفحات
آرشیو مطالب